Цикл публічних дискусій «Філософія в Україні. Філософія для України»

Листопад 24, 2019
З нагоди Всесвітнього дня філософії УФФ організував публічні дискусії у чотирьох містах України.

Співорганізаторами подій виступили Український Філософський Фонд та Club of Creative Philosophy.Темою обговорень стала  спільна мета філософів і інтелектуалів у суспільстві, місце і роль філософської освіти та знання в сучасній Україні.

Всесвітній день філософії, встановлений ЮНЕСКО, відзначає незмінну цінність філософії для розвитку людського мислення у кожній культурі та для кожної індивідуальності. Для філософів та всієї спільноти України цей день є також доброю можливістю нагадати собі про значення філософської думки. Вона присутня в університетському викладанні, в публічних заходах, у філософських дослідженнях, у перекладах її класиків українською, у вітчизняній та зарубіжній публіцистиці наших філософів. Вона необхідна для розвитку національної культури у всіх ключових сферах.

Незважаючи на піднесення неформального громадського інтересу до філософії, також присутня офіційна недооцінка її значення. Є приклади різкого скорочення філософських курсів, які читаються у вітчизняних вишах. Бути професійним філософом у нашому перехідному суспільстві стає все складніше. Філософська спільнота має відстоювати спільний інституційний фундамент і власну якість.

Тому в День філософії ми відкрито обговорили питання про спільну мету філософів і інтелектуалів в суспільстві, про місце і роль філософської освіти та знання в складних процесах сучасної України. Чи здатні філософи бути не просто посередниками світового філософського знання В Україні, але філософською думкою ДЛЯ України? Яким є, власне, автономне завдання української філософії?

Ці питання обговорили одразу в чотирьох містах України - Києві, Харкові, Львові та Вінниці з нагоди Всесвітнього дня філософії за ініціативою Українського Філософського Фонду та Club of Creative Philosophy.

Спікери (Київ):
Вахтанґ Кебуладзе - доктор філософських наук
Наталя Яковенко - докторка історичних наук
Оксана Забужко - письменниця
Євген Бистрицький - доктор філософських наук, президент УФФ.
Модератор:
Олександр Комаров - член Правління УФФ, засновник Club of Creative Philosophy.